Gönüllü
ICEP LOGO
TÜRKÇE ENGLISH
Türkçe English
um tr tr tr tr tr um
s s s s s
 
s
s


gonullu olmak ister misiniz?
 
s
 
Ana Sayfa » Uluslararası Gençlik Kampları

Uluslararası Gençlik Kampları

Print

  Yurtdışında Çalışma
  Uzun Süreli İş Olanakları

  Uluslararası Gençlik Kampları
  Camp America (Amerika'da Çalışarak Tatil)

Uluslararası Gençlik Kampları

Kısa süreli tatil için yeterince paranız yoksa, tatilinizi uluslararası bir arkadaş çevresi ile birlikte yapmak istiyorsanız, ucuza zevkli bir tatil amaçlıyorsanız ve tatilinizi yaparken topluma, doğaya ve insana yararlı bir şeyler yapmayı arzuluyorsanız, bu kamplara katılmanızı kuvvetle tavsiye ederiz. Bu kamplar, din,dil, ırk, cinsiyet ve milliyet ayrımı yapmaksızın kapılarını tüm Dünya gençlerine açmıştır. Değişik uluslardan gençlerin bir araya gelip, toplu yaşamı ve yararına -imece- türü bir hizmette çalıştıkları bu kamplara katılmakla, yabancı ülkeleri görme ve tanıma, yaşam deneyiminizi zenginleştirme, dil pratiğinizi geliştirme, farklı ülkelerden arkadaşlar edinme gibi beklentilerinizi karşılayabilir, üstelik unutulmaz güzelliklerle dolu bir tatil yaparsınız.

2, 3 bazen 4 hafta süreli olan kamplara kayıt, ulaşım ve kişisel harcamalarla ilgili masrafları karşılayarak katılmanız mümkün. Tabii katılım için aranan koşulları sağlamanız gerekiyor: 18-30 yaşları arasında olmak (Almanya kampları için 16-30 yaşları arasında olmak); az da olsa İngilizce, Almanca veya Fransızca veya gidilen ülkenin lisanını bilmek; sağlıklı olmak; öğrenci veya sürekli gelir getirecek bir iş sahibi olmak. Hepsi bu kadar.

Kampa katılana değin, İngilizcemin yetersiz olduğunu düşünüyor ve anlaşamamaktan korkuyordum. Ama oradakilerin, özellikle İspanya'dan gelen arkadaşın İngilizcesini görünce müthiş rahatladım.

İngilizcem iyi değildi ama kamptaki dostlarım beni anlayışla karşıladılar ve bana çok yardımcı oldular. Orada çok şeyler öğrendim, buna İngilizcem de dahil tabii.

Uluslararası Gençlik Kamplarında, kampa katılanların barış, dostluk ve kardeşlik düşüncesi ve "bu dünya hepimizin" teziyle tam bir dayanışma içinde bir grup ruhu oluşmaktadır. Bu kamplar, dostluk, yardımseverlik, yeni arkadaşlıklar arayanlar için bulunmaz bir fırsattır.

Kamp bitiminde, kamptaki arkadaşlarımla kısa bir Avrupa turu yaptık. Türk olmam vize konusunda bana bazı zorluklar yaşattı ama arkadaşlarım bana çok yardımcı oldular. Onları ve yaptıklarımızı hiç unutamam.

Kamp konusunda en deneyimli ülke sanırım Almanya. Bu ülkeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Kamplarda yapılan işler, özel yetenek gerektirmeyen, herkesin yapabileceği türde, boya, badana, tamirat, ağaçlandırma, temizlik, bakıcılık gibi işlerdir. Kamplar, çoğunlukla yaz aylarında açılmaktadır.

Uluslararası Gençlik Kampları için Başvuru Adresleri:

GSM Gençlik Aktiviteleri Servisi
Bayındır Sok. 45/9
06550 Kızılay
Ankara
Tel:(0312) 417 11 24

Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında yaklaşık 700 gençlik kampına kayıt kabul işlemini yapmaktadır.

Gençtur Ltd.
Istiklal Cad. No:212/5
Galatasaray - ISTANBUL
Tel: +90 212 244 62 30
Türkiye'nin en eski ve en deneyimli gençlik hizmetleri sunan kurumudur. Ülke çapında bir çok başarılı programa imza atmıştır. Dünya çapında yüzlerce gençlik kampına öğrenci göndermektedir.

 
s

icep logo mini

Uluslararası Kültürel Değişim
Programları Burs Vakfı

Copyright ©